Gyakori kérdések…

Untitled Document

Kérdés: Minden esetben megoldható duguláselhárítás bontás nélkül ?
Válasz: Sajnos nem, de az esetek 95% igen, amennyiben eltört a szennyvízelvezető rendszer, vagy olyan mértékű sérülést szenvedett, akkor általában a szakember is a csőcserét javasolja.

Kérdés: Mitől alakul ki a dugulás a csatornarendszerben ?
Válasz: Főként a szerkezeti hibák a felelősek (vékonyka csövek, rossz lejtések, hanyag illesztések, kontrás kötések), másodsorban a kevés víz és meleg víz felhasználás, ami túlzott mosogató és mosószer felhasználással párosul. Majd végezetül az idegen tárgyak. Sokszor csak a csatornakamerázás deríthet fényt a visszatérő dugulásokra.

Kérdés: Milyen eszközökkel dolgoznak a duguláselhárító szakemberek ?
Válasz: Ipari kivitelű kézi és gépi spirálokkal, szívó-nyomó pumpával, speciális motoros csőtisztító berendezéssel, hordozható nagynyomású, kompresszoros mosatóval, Woma rendszerű csatornamosatóval és csatorna kamerával.

Kérdés: Eldugult a fürdőkádam, de nincs külső tisztítási lehetőség ?
Válasz: Speciális szívó-nyomó pumpával megindítható a dugulás, vagy szerencsés esetbe, a kéz mosóval egy rendszerre van kötve és a kézmosó vezetékén át tisztítható, esetleg vegyszerrel.

Kérdés: A begyökeresedett cső hogyan tisztítható ?
Válasz: A már koros udvari lefolyóvezetékek, még eternitből vagy betonból készültek. Az eltelt évtizedek során a csőkötések, toldások vagy maga az egész cső elfáradt és repedezetté porózussá válik. A fák gyökérzetének ideális táptalaj a csőből szivárgó kommunális folyadék és ehhez hozzá is akar férni, ezért körbe növi, sőt szélsőséges esetbe összeroppantja a csövet a gyökérzet. Különösen az örökzöld félék a veszélyesek. Maga a tisztítás is nehéz ügy, itt már komoly eszközökre van szükség: gyökérvágó fejek, láncos fejek, nagynyomású mosatás,

Kérdés: Mitől van büdös a fürdőszobában ?
Válasz: Első sorban a kiszáradt szifonok és összefolyók. Továbbá a rossz bűzelzárásoktól. A WC. csésze és szennyvíz kifolyó csatlakozása nem zár hermetikusan, esetleg a strang szellőző, légbeszívó szelepek hiánya.

Kérdés: Megpróbálhatom házilag is megoldani a dugulást?
Válasz: Igen, bátran lehet próbálkozni. Mosogatónál némi lefolyó tisztítószer, majd forróvíz. Kéz mosónál ugyan ez, esetleg kis kézi csőgörény is alkalmazhatunk az összegyűlt hajszálak kivételére. A WC. -nél csak a pumpa jöhet szóba.

Kérdés: Mit lát a csatorna kamera az eldugult csőben ?
Válasz: Az eldugul, trutymós csőben semmit ! Csak a kitisztított, átmosatott csőben derülhet fény a dugulás okára, vagy a csatorna szakasz sérüléseire.

Kérdés: Mennyi ideig tart a duguláselhárítás ?
Válasz: Minden probléma más időintervallum alatt oldható meg, de elmondható, hogy egy jó képzett szakember, korszerű felszerelés birtokában nagyon gyorsan, akár fél órán belül megbirkózik egy konyhai, vagy fürdőszobai dugulással. A kültéri dugulások, azonban több órát is igényelhetnek.

Kérdés: Milyen gyakran kell duguláselhárítást végezni ?
Válasz: Alap esetben csak akkor, ha eldugult a lefolyó, de fejlett országokban, prevenciós célzattal 1-2 évente ki szokták hívni a duguláselhárító szakembert és átspiráloztatják, átmosatják a nagyobb rendszereket.

Kérje ajánlatunkat itt.




GARANCIÁT VÁLLALUNK AZ ELVÉGZETT MUNKÁKRA

Cégünk a legmodernebb gépekkel dolgozik és 30-90 napos garanciát vállal az elvégzett munkára.
Ajánlat kérés